Общее·количество·просмотров·страницы

суббота, 25 ноября 2017 г.

5 доларів 8 центів — такою була вартість життя українця у 1933 році


За всю свою довгу історію Україна не знала що то таке — масово ховати дітей, померлих від голоду. 


Ані у ХІ сторіччі, ані у сторіччі XVII, під час страшної Руїни, не було масового голоду: благодатні українські землі давали працьовитому народу хліб і до хліба. Українці годували не лише себе, але й половину Європи, які б війни та природні катаклізми не прокочувалися нашими теренами. Ні за татар, ні за поляків, ні за турків, ані навіть за влади московських царів українські с ела не вимирали від голоду.
Виключення — ХХ сторіччя. За 70 років українці пережили три страшних Голодомори, які забрали життя близько 10 мільйонів осіб. Все це — за часів влади комуністів.
Так, тоді був неврожай. Так, була тяжка ситуація з продовольством. Але не в цьому причина масової загибелі українців у 1921-1923 роках. неврожаї траплялися і в минули століття. Причина в тому, що з формально тоді незалежної(!) Української Соціалістичної Радянської Республіки до Росії лише у 1921 році абсолютно безкоштовно було вивезено близько мільйона пудів самого тільки зерна.
В самий розпал голоду до Полтави Совнарком на чолі з Леніним прислав ешелон з порожніми мішками для транспортування хліба. І якщо більшовики на увесь світ кричали про голод на Поволжі, то про страшний Голодомор в Україні мовчали. І лише цілком таємні накази уряду «незалежної» УСРР на чолі з «ширим українцем» Християном Раковським надсилалися. 28 червня 1921 року В. Ленін у телеграмі до Раднаркому та ЦК КП(б) "незалежної України" пропонував «... негайно відновити відправку хліба на північ, не менше тридцяти вагонів щодня».
У 1932-1933 роках Голодомор теж було створено штучно. Селяни масово вмирали, а СРСР за 1932-1933 рік експортував 3,5 мільйони тонн хліба. Пізніше виправдовувалися: потрібні були кошти на індустріалізацію. Але справа в тому, що тоді на тлі світової економічної кризи зерно в Європі не коштувало практично нічого. За ліс, золото, ікру, алмази отримували на порядок більше.
За ці роки СРСР виручив за зерно лише 50,8 млн. доларів. Беручи до уваги, що в СРСР від голоду померло мінімум 10 мільйонів осіб (з них в Україні – до 7 млн) життя кожної людини коштувало 5 доларів 8 центів.
Страшна ціна…
Факт в тому, що Голодомор 1932-1933 років теж був штучний. Що це було «покарання голодом» для селян тих регіонів, де спостерігався найбільший спротив колективізації. Комсомольські та партійні активісти під охороною чекістів навіть борщ з глечиків виливали на землю!
І не лише в Україні: Урал, західний Сибір, Північний Кавказ, Поволжжя… В Казахстані від голоду у 1921 році загинув 1 мільйон людей; у 1932 році - 1,5 мільйони, там степ було встелено трупами - жінки з дітьми рвалися у сусідній Китай і вмирали, вмирали...
При цьому сам факт Голодомору приховувався. НКВС створило цілі «потемкінські села», до яких возили іноземних журналістів. Перевдягнені у селян відгодовані чекісти грали роль «щасливих колгоспників». Цілі ватаги куплених журналістів в Європі та США писали що голоду в СРСР немає. І їм вірили. Не тому, що вважали комуністів чесними, а тому, що не дуже приємно закушувати ранкову каву круасаном, знаючи, що його спченео з хліба, щл його відібрали у українських дітей...
Голод 1946-1947 року пояснювали післявоєнною руйнацією та неврожаєм. Це правда. Але не вся. Навіть сучасні російські історики визнають, що на тлі неврожаю СРСР продовжував вивіз зерна за кордон. А ще, готуючись до чергової війни, закладали запаси збіжжя у держрезерв. Люди мерли, а склади ломилися від хліба, що його запасали за планами Сталіна розпочати нову світову війну за «визволення поневоленої імперіалізмом Європи». 
Люди  мерли, а до Європи вивезли 1,5 мільйони тонн зерна, в т. ч., як сором’язливо кажуть пострадянські історики, «для досягнення політичних цілей». За рахунок життів наших бабусь.
Можна довго сперечатися чи був Голодомор геноцидом українців, зогляду на те, що комуністи вбивали і росіян, і казахів, і башкирів, і білорусів. Ми, українці, оголосили Голодомор геноцидом. Запропонували, аби в в Росії його було визнано геноцидом росіян. Там відмовилися. Прапор в руки. Казахи, які втратили лише у 1932-1933 році 40% населення офіційно Голодомор Геноцидом казахського народу теж не визнають. Поки що. Зате про це наполегливо пишуть і говорять казахські вчені, журнілсти, діячі культури, політики - колись вони дадуть й офіційну оцінку "діяльності" комуністичного режиму.
Комуністи - найбільша й найоидніша у світовій історії інтернаціональна банда злочинців: євреї Троцький, Свердлов, Кацнельсон, напівкровка Ленін; росіяни Риков, Постишев; Ломов, Ногін; латиші Реденс, Петерс, Лацис; литовець Друцкіс: грузини Орджонікідзе і Сталін; поляки Дзержинський та Менжинсткий; болгарин Раковский, фін Куусінен, українці Леонюк, Антонов-Овсєєнко, Цурюпа і нема їм числа, нелюдам.
Отож, увечері 25 листопада запаліть на підвіконні свічку. В пам`ять про невинно убієнних Голодом. Аби не забувати прто найбільший злочин проти людяності всіх часів і народів…2 комментария:

  1. Павло, у меня есть идея на счет исторического клуба в Одессе. Надо обговорить. Если есть желание поучаствовать, сообщите. Соломея Соломейко infosalesodessa@gmail.com

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Да я не проти. Але де Одеса і де я? Приїхати на зустріч з читачами чи на круглий стіл або подіемй захід - не питання. Що взагалі треба? Ви краще напишіть у лічку на Фейсбук))

      Удалить