Общее·количество·просмотров·страницы

воскресенье, 23 июля 2017 г.

МОРДОР ВПАДЕ. Бо ми вчимося...

Ми вчимося. Ми постійно вчимося.
Учора бачив купу постів про візит матері Агєєва. В більшості - негатив: навіщо а вони як з нами а чому ми маємо ту тітку возити за державний кошт тощо...


Тому що ми вчимося. Акція «привези Агєєву маму» як на мене майже ідеальна у виконанні. Чудовий приклад маленької перемоги в інформаційній війні. Ютуб забито кадрами пані Агєєвої яка плаче примовляючи: «Я думала що тут все інакше».
«Інакше» - це значить не так, як розповідають «Звезда» ОРТ і Кисельов. «Інакше» - це маленький когнітивний дисонанс у тих росіян які це подивляться. А вони подивляться. Багато хто з них подивиться. І Європа подивиться бо усе це дійство відбувалося за купи іноземних журналістів.
Ми потроху вчимося працювати в інформаційному просторі. Ми ламаємо те, що вибудовує Кремль. Потихеньку і ззовні непомітно. Наклад "Новой газеты" не порівняєш з аудиторією ОРТ.
Скажуть: це дрібниці. Так - дрібниці. Але гора складається з камінців. З тисяч і мільйонів більших і менших камінців.
Багато уже сказано про те що росіяни насправді знають що «ихтаместь»; що на Донбас їдуть воювати за гроші російські нацисти, алкаші, люмпени і військові що залишили за спиною рапорт на звільнення без дати.
І що озброює, годує і платить їм Путін.
«Так треба» - переконують росіяни себе.
А у підсвідомості відкладається думка: а чому якщо ми праві - діємо таємно і підло? Чому не виступимо відкрито, якщо наша справа благородна? Чому ховаємо своїх солдат потайки, мов страчених злочинців? І чому на боці українців увесь світ а на нашому - нікого?
Розумієте, комплекс провини; підсвідоме розуміння власної неправоти - його нікуди не дінеш. Так, цей комплекс наразі часто-густо проростає показною агресією і бравадою. Як у підлітка який знає, що накоїв біди, але який ховає своє відчуття провини за зухвалою поведінкою в кабінеті у справах неповнолітніх а потім ночами плаче у подушку, коли ніхто не бачить.
Ви помітили, як, незважаючи на зусилля російського Агітпропу й мільярди викинутих на агітацію рублів, змінюється ставлення до цієї війни по той бік? У 2014, 2015 роках там були щиро й поголовно переконані, що воюють з «фашистами». Зараз таких дурнів невелика меншість.

Зараз російські 86% у виправданні війни з боротьби із «фашизмом» переходить до іншої мотивації: імперської. «Вернуть их в лоно». А це уже інше. Вважати себе імперіалістами, які прагнуть до загарбання чужих земель і знищення інших народів у ХХІ сторіччі - це уже позиція негативна. Це - джерело усвідомлення себе стороною Зла.
Тому зараз на Росії повільно але упевнено наростають ні, поки що не активні протесні настрої, - але глухе бродіння і якась незручність, дискомфорт у сприянні дійсності. Так просинається на ранок мужик, що прийшов напередодні вусмерть п`яний і влаштував дебош. Він ще не зовсім прокинувся і не згадає що трапилося, але відчуває, що таки щось наробив і якось муторно на душі. І так страшно прокидатися.
Страшно, але нікуди не дінешся. Доведеться. А відтак доведеться дивитися у вічі дружині, дітям і сусідам.
Гадаєте, просто так Кремль перейшов до риторики «мижебратья»? Риторики програшної саме у плані ведення інформаційної війни. Чує оце «мижебратья» якийсь дядько в Челябіньску і накриває його з головою отой непомітний навіть для нього когнітивний дисонанс: так ми воюємо з фашистами чи з братами? І Які нам фашисти брати? І що діється в цьому світі?"
Знаєте чому наша влада не «приб`є» всіх отих буйних горластих агресивних «патріотів» та «націоналістів»? Чому терпить відвертих агентів Кремля або напівбожевільних «революціонерів» в камуфляжі?
Саме тому, що ми вчимося Ми навчилися повертати проти Путіна його ж зброю. Сидить якийсь дідько у Челябінську, дивиться як українські націоналісти в камуфляжі горланять «владу геть» і чергова маленька хвилька дисонансу накочує: якщо «бендери» проти Порошенка, то чому Порошенка наша пропаганда називає «фашистом» і «бендерою». І чому Путін бажає поміняти Порошенка на оцих?..
Гадаєте, просто так Кремль почав показувати у телевізорі оті «опитування» на вулицях підставних «випадкових перехожих» які з надривом волають на камеру що готові згоріти «у ядерному попелі» разом з усім світом?
Це – від відчаю. Не можна увесь час говорити голодному що він ситий – ламається психіка. А божевільним народом керувати – задоволення поганеньке Це не я сказав – це брати Стругацькі.
Саме через те, що отой когнітивний дисонанс поступово риється в душах і думках росіян, Кремль перейшов до іншої тактики: формування в народі фаталізму: «згоріти разом з усім світом» - це звідти.
Програшна стратегія. Фаталізм можна виховати, загнавши людей за колючий дріт, або поставивши позаду стрілецької роти загороджувальних загін з кулеметами. Тоді фаталізм може перемогти інстинкт самозбереження.
А так Путін і його камарілья просто риють собі могилу. Все те зло що вони зараз вкладають у серця підданих скоріше рано, ніж пізно прорветься назовні. А бунт в Росії як відомо – безглуздий і безжальний.
Саурон теж більш ніж кінноти Рохана, піхоти Гондору, лучників Лорєна і хірда гномів боявся бунту власних орків і головне – назгулів.
Як це не дивно але яке на мене схоже на те, що Путін повільно але невідворотно програє інформаційну війну. А з нею і владу.
А пані Агєєва… То лише епізод важливий, але короткий у цій війні…

2 комментария:

  1. Ну,можна під усе ввести "філософську базу"-а кінця війні все не видно...Дуже вже багатьом вона вигідна,навіть,підозрюю,нашій українській владі.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. чим само війна вигідна моїй владі , можна конкретніше , а то так , бздюхнув у воді й дивишся на бульки ... не серйозно якось . з автором згоден .

      Удалить