Общее·количество·просмотров·страницы

понедельник, 13 сентября 2021 г.

ІСТОРІЯ ПО-МОСКОВСЬКИ

 Як Москва писала для нас нашу історію? Будь ласка.



Сьогодні місто Дніпро відзначає день свого заснування. Сталося це нібито 13 вересня 1776 року за повелінням Катерини ІІ.
Це брехня. Дніпро набагато старший.
На цьому місці, на лівому березі Дніпра існувало давнє козацьке місто Самара (Стара Самара), центр однойменної паланки Війська Запорізького. Після того, як московський цар порушив своє "царське нерушиме слово" перед українцями й уклав сепаратний Андрусівський мир з поляками, розділивши Україну, у Самару прийшли московські загарбники, вигнали з міста козаків і заснували тут Богородицьку фортецю. Сталося це у 1667-1668 роках.
Про старовинне козацьке місто зараз нагадує один з районів міста Дніпра - Самарський.
А навпроти Самари, на правому березі Дніпра стояло інше старе козацьке місто, центр Кодацької паланки Війська Запорізького - Новий Кодак. Воно відоме принаймні з середини ХVІІ століття.
Його теж було знищено московитами під час "заснування" Катеринослава.
Про це стародавнє козацьке місто нагадує інший район міста Дніпра, який називається Новокодацький.
Обидва цих міста позначено на старовинних мапах. Обидва стараннями московської пропаганди забуті й навряд чи усім мешканцям Дніпра про них узагалі відомо. Для них це лише назви адміністративних одиниць міста.
Історія з Катеринославом-Дніпропетровськом-Дніпром один в один нагадує історію Луганська-Ворошиловграда-Луганська. Той, відповідно до написаної у Москві історії, теж було "засновано" Катериною ІІ 1795 році нібито у "Дикому полі".
Насправді Луганськ є лише продовженням історії старих поселень Кальміуської паланки - Кам'яного Броду та Великої Вергунки. Про це нагадують назви одного з районів міста Луганська - Камя`нобрідського, та селища Велика Вергунка.
Усі ці вигадки про "заснування міст" за часів Катерини ІІ мають одну мету: змусити українців забути власну історію. Забути про те, що Маріуполь засновувала не Катерина, а що був він раніше містом-фортецею Війська Запорізького Домахою. Що Донецьк стоїть на місці старого запорізького поселення Олександрівка. Що Торецьк (колишній Дзержинськ) засновано не імперцями у 1804 році, а богуславським козаком Антоном Щербиною на півтора століття раніше. Це місто до 1936 року і називалося Щербинівкою. Що Лисичанськ то козацькі зимівники Лисичий Байрак на Дінці та Вище на Дінці. Що Одеса то місто Коцюбіїв, а Херсон - то місто Білховичі.
І далі за списком.
Вигадки московських імперських "істориків" мають на меті обґрунтування претензій Москви на ці землі. На оту вигадану у ХІХ столітті "Новоросію", за яку нині воюються кремлівські найманці та "іхтамнєти". Так брехня проростає війною та кров`ю. І українці мусять це знати.
Мусять знати свою історію і дніпряни. І згадувати про Самар і Новий Кодак, коли нинішнім вечором питимуть пиво під урочистий, дорогий і красивий феєрверк.
P.S.
Народ, який не знає або забув своє минуле, не має майбутнього - сказав розумничка Платон.
Цікавитеся минулим нашої землі та народу? Для вас невеличка допомога - розслідування найбільш важливих і таємничих сторінок історії, автором яких маю честь бути. Для широкого кола читачів.
Класичні паперові книжки (автограф гарантовано) ви можете замовити за цим посиланням: http://pavlopraviy.blogspot.com/2019/03/blog-post_16.html
Електронні версії за символічну платню тут: https://pavlopraviy.blogspot.com/2018/10/blog-post.html...

2 комментария:

  1. Усі ці вигадки про "заснування міст"- це з серії "копання стародавніми украми Чорного моря" , та відкриття Америки українським хлопчиком Христином Голубком (Христофором Колумбом тобто). Автор як завжди має рацію та пише правду лише в тому сенсі , що такі населені пункти дійсно існували. На цьому майже вся історична правда закінчується. А вигадки про "власну історію" в виконанні автору мають намір переконати сучасного читача в тому, що ніби то село, а не місто колись(в будь якій державі, до речі) було джерелом або двигуном технічного прогресу. Тому шановному пану історику запитання - скільки сталі , чавуну , та іншої продукції було вироблено на заводах "козацького міста" Самари? А на заводах Домахи? (Ну про те що то була татарська фортеця Бали-Сарай, автор скромно промовчав, но то вже таке...) А скільки вугілля добували на шахтах Олександрівки?
    А взагалі, відкіля взялися усі ті заводи , шахти, залізниці? До речі саме завдяки залізниці (відкіля вона прийшла до міста автор теж не згадує- а цікаво б було ) почав розвиватися Катеринослав як промислове та інфраструктурно розвинуте місто.

    ОтветитьУдалить
  2. До речі ...з "власною історією" , особливо за часів від царювання Катерини 2 до Миколи 2 теж щось не зовсім зрозуміло. Яка "власна історія" була у ясновельможного князя Російської Імперії Безбородко? А у князів й графів Розумовських ? А у ясновельможного князя Івана Паскевича , одночасно повного кавалера(єдиного в історії Російської Імперії, до речі) Імператорських орденів Святого рівноапостольного князя Володимира та Святого Георгія?
    Чи у них була якась інша історія , Павло Івановичу?
    А про історію нащадка запорізького козачого роду (до речі з тієї самої Самарської паланки), капітану 1 рангу Російського Імператорського флоту, герою Цусіми Володимира Міклухи(рідного брата відомого географа та мандрівника ) чому б не згадати?

    ОтветитьУдалить