Общее·количество·просмотров·страницы

среда, 29 июля 2015 г.

Помилка "Кривавого пастора"

Українська патріотична спільнота продовжує захоплюватися відповіддю Олександра Турчинова на домагання російського президента щодо спадкоємності Росії стосовно Київської Русі. Як на мене – захоплення це марне, бо у своєму виступі пан Турчинов припустився дуже серйозної помилки, яка об’єктивно  грає на руку Москві.


Зараз не будемо дискутувати щодо сумнівності самого факту хрещення Русі та її володаря Володимира Великого у 988 році – це окрема непроста тема. Тут в іншому «прокол». На місці Олександра Валентиновича я б відправив консультантів, які навчали його що казати про Русь, на фронт. В саме пекло. Рядовими.
На своїй сторінці у «Фейсбук» пан Турчинов (адже мається на увазі, що це він сам а не за нього писали, правда?) висловився таким чином:
«Пасаж Путіна про значення хрещення Володимиром Київської Русі для «російської нації і Росії в цілому» є спробою крадіжки чужої історичної спадщини. Якщо говорити про історичне коріння, то взагалі не зрозуміло, яке відношення має один з улусів Золотої Орди до Київського князівства і князя Володимира» (http://ukranews.com/news/177749.Turchinov-obvinil-Putina-v-krazhe-chuzhoy-istorii.uk).
Має, шановний Олександр Валентинович, ще і як має. Землі, на яких пізніше виникло Московське князівство, ще з 2-ї половини Х сторіччя входили до складу Русі. Військо найбільшого місцевого племені в якості допоміжного брало участь у походах «Кагана траканського» Великого князя Київського на Константинополь (882 р.), адміністративний і військовий центр цих земель – Ростов згадується в літописах під 862 роком. Інше місто Суздаль вперше згадується в 1024 році, тобто на момент смерті князя Володимира (1015) ймовірно вже існувало.
Напад пана Турчинова «рашисти» легко відіб’ють, бо вони й не сперечалися щодо терміну виникнення Москви. Вони іншу тезу проваджують у втомлені неякісним скломоєм мозки «ватників»: після татаро-монгольської навали, під тиском кочовиків слов’яни Русі перебралися на п.м.ж. до муромських лісів, принісши сюди свій ген і культуру, отож Москва й насправді є спадкоємницю…
О.В. Турчинов замість того, аби доводити абсурдні речі, мав би сказати зовсім інакше: в часи, коли Володимир Великий князював в Києві й будував там церкви, земля, на якій зараз стоїть Москва була колонією Києва, й до того ж дуже незначною за статусом, бо Ростов навіть не сподобався отримати князя з числа Рюриковичів і керувався намісниками. І за часів Ярослава Мудрого був колонією. І за часів Володимира ІІ Мономаха.
Секретар РНБО абсолютно вірно звинуватив Путіна в крадіжці чужої історії. Але на його місці я б повернув питання в іншу площину. Територія сучасної Румунії також колись була однією з провінцій Римської імперії. Власне, сама назва країни походить від  Риму. Але лише розумово хворій особі спаде на думку на підставі вищезгаданого стверджувати, що Румунія, яка в часи Риму називалася Дакією, є нащадком і спадкоємцем давнього Риму. Незважаючи на привласнену назву і латинський шрифт письма.
На місці О.В. Турчинова я б згадав, що спадкоємність Румунії від Риму офіційно проголосив диктатор Ніколай Чаушеску незадовго до свого безславного кінця. Зараз на манію «Великої Румуні» страждають лише затяті румунські фашизоїди, яких, до речі, непогано підгодовує Путін. Найвідомішими тут є партія «Велика Румунія» з її лідером Вадимом Тудором.
От про це б написати пану Турчинову – було б напевне набагато цікавіше. І болісніше для «путіноїдів».
До речі, порівняйте погляди румунських недороблених імперіалістів з поглядами Путіна та його оточення. Чи не здається вам, що декому було б дуже комфортно в одній палаті на Канатчиковій дачі?
«1. Румунія є єдиною законною спадкоємицею Римської імперії і має право на збирання її земель, оскільки вона єдина зберегла історичну назву цієї держави і її мову (щоправда, дещо видозмінену), а тому має володіти усіма колишніми землями, що колись належали Римові.
2. Італійці є т. зв. «малорумунами», штучно створеним за сприяння Паризького ґенштабу народом, який було фактично створено у XIX сторіччі під час Рісорджименто. Джузеппе Гарібальді — зрадник Румунії і пруський аґент.
3. Отже, Італія — центр формування румунської нації, звідки римляни пішли на територію сучасної Румунії під тиском варварів. Тому території Італії є споконвічно румунськими. П'ємонт (за іншими даними — уся Паданія, або Північна Італія) також є румунськими територіями, але галлізованими та германізованими, тому на цих територіях особливо поширена відраза до румунських амбіцій.
4. Православна віра є істинною вірою, а румунський патріарх — Вселенським. Нині цей титул незаконно узурпує Константинопільский патріарх».
Діагноз треба ставити Путіну, пане «Кривавий пастор», а не полемізувати з ним про історію Русі на рівні користувача…

ПАВЛО  ПРАВИЙ

2 комментария:

  1. Спасибо за статью, Павел. Вы умеете удивительно точно подобрать нужные слова для описание того или иного события. Удачи вам !

    ОтветитьУдалить
  2. Да, освежает. Только непрерывно удивляюсь - отчего же наши отвественные спикеры такие неловкие.

    ОтветитьУдалить