Общее·количество·просмотров·страницы

суббота, 27 августа 2016 г.

Савченко в США. Нова змова проти Порошенка?

Щодо візиту Надії Савченко до США та її участі у званому обіді, а також святкування Дня незалежності України в колі українських діаспорян, штат Каліфорнія.
Поглянемо на рекламу званого обіду з чотирьох страв у розкішному готелі Hyatt Regency (Сан-Франиско), за який бажаючі подивитися на Савченко та Саакашвілі мають заплатити 250 доларів.
Хто запрошений?
Посол України в США Валерій Чалий та генеральний консул України в Сан-Франциско (штат  Каліфорнія) Сергій Альошин.
Ну, тут усе зрозуміло – дипломати за посадою зобов’язані, наприклад Альошин 21 травня брав участь у відзначенні 100-річчя з дня смерті отця Агапія Гончаренка.
Далі?
Великий борець з корупцією Міхеїл Саакашвілі. От, цікаво, який стосунок він має до української діаспори в США? Чому саме він туди полетів?
Великий журналіст Богдан Кутєпов. Так, той самий, котрий ллє бруд на Україну на «Громадському телебаченні» разом з Лєщєнком, Найємом, Гнапом та іншими «борцунами».
Ігор Пастернак, винахідник, що емігрував з України до США у 1992 році, президент компанії Аерос (Каліфорнія), що спеціалізується на розробці та будівництві дирижаблів. Співпрацює з Міністерством оборони США.
А хто ще?
Костянтин Боровий - відомий «борцун» з російською владою. Ну, то жодної тусовки не пропускає.
Шеннон Гроув з Каліфорнійської спілки жінок, член Асамблеї Каліфорнії від республіканської партії
Метт Дабабних, член Асамблеї Каліфорнії від Демократичної партії.
Девид Болдуїн, генерал-ад’ютант Національної гвардії США.
Дивишся на цей список і дивуєшся: що то за тусовка така цікава? Для чого зібралися на той званий обід? Що їх об’єднує?
У випадку з паном пастернаком це ще можна пояснити: його компанія намагається отримати від України контракт на постачання для Державної прикордонної служби радіолокаційних комплексів для облаштування морського кордону, компанія Аерос навіть і проект розробила в минулому рої – «Морська стіна» називається.
Як то кажуть – бізнес. Ігор Пастернак запропонував свої послуги Україні ще навесні 2014 року. Тоді вони вели перемовини з адміралом Кабаненко, якщо пригадуєте такого. Для пана Ігоря будь-який захід, на якому присутні представники України, а тим паче посол, народні депутати – це зайвий шанс підтримати контакт, нагадати про себе.
А от решта? В тому числі два релігійних діячі
Михайло Паночко, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської п'ятидесятників.
Рустам Фатуллаев, пастор церкви християн віри євангельської п’ятидесятників «Скинія» (Київ).
От питання: з якими діаспорянами вона святкувала, якщо лідери української громади у цей час перебували на Світовому конгресі українців у... Києві?
Усе стає на свої місця, якщо знати, що організатор цього дійства – такий собі Микита Сафроненко, заступник Спілки Українських студентських товариств Америки.
Він народився у Дніпрі, навчався у Києво-могилянській академії. Дуже сильно переживав за долю українського народу, томі після приходу до влади Януковича емігрував на навчання до США і розпочав там боротьбу за волю України. Найбільшим подвигом пана Сафроненка є організація Майдану у… Сан-Франциско (MaydanSF).
Навіть не так – найбільшим проектом пана Сафроненка є заснування некомерційної організації «Нова Україна», яка є продовження Сан-франциського «майдану». Ось як окреслила завдання цієї організації, за словами заступниці Сафроненка – Ірини Білокінь:
«Украина сейчас в таком состоянии, что нужно выйти на более серьезный уровень, чем фейсбучная группа, нужна организация в статусе НКО, – пояснила Ирина Билокинь, вице-президент по координации программ. – Поддержки от украинской диаспоры недостаточно, нужна сильная финансовая и моральная поддержка.
Мы хотим выйти на сотрудничество с американскими компаниями, а кроме того, проводить образовательные и просветительные акции для широких слоев американского общества, разъяснять, что происходит в Украине, добиваться от политических деятелей США поддержки демократических устремлений Украины.
А сейчас наша основная задача – финансовая поддержка семей, у которых родные погибли на Майдане и в столкновениях на востоке Украины» (http://www.slavicsac.com/2014/06/08/new-ukraine/)
Цікаво, що пані Ірина теж дуже «давня» діаспорянка – в США вона мешкає з 2012 року. Решта засновників організації, яка просить гроші в американських компаній на допомогу українцям – така само.
Зрозумійте правильно: я не стверджую, що Микита Сафроненко та Ірина Білокінь є схожими на деяких «волонтерів» в Україні. Може вони дійсно кинули на підтримку родин загиблих українців та української армії мільйони, вирвані з хижих пащ американських капіталістів. Але давайте погодимося: ми маємо право дути на холодну воду після Каськіва, Семенченка, Касьянова, Лижичко, Данилюка. Зрештою, Монтян та Чорновіл (Тетяна) були серед ініціаторів Євромайдану у Києві.
Давайте вважати, що ми колись почуємо про те, який внесок внесли (вибачте за тавтологію) ці люди у боротьбу українців за волю. А поки, перепрошую, вимальовується трохи інакша картина.
І та картина дає відповідь: що ж то за діаспора, з якою зустрічалася Надія Савченко у той момент, коли усі лідери української діаспори в США брали участь у Всесвітньому конгресі українців, що проходив у… Києві.
Правда цікаво: Надія Савченко, Міхо Саакашвілі та Богдан Кутєпов якщо б хотіли посвяткувати з діаспорянами та обговорити з ними проблеми взаємодії мали б не в Сан-Франциско летіти, а на таксі, до Українського дому.
Проте тут не все так просто. Справа в тому, що пан Сафроненко, так само, як і пані Савченко, пан Саакашвілі та пан Кутєпов належать до тих, хто дуже не любить нову українську владу.
Микита Сафроненко – частий гість у студії Мирослави Гонгадзе «Час-Time». Обізнані не дадуть збрехати: стараннями пані Мирослави ця програма стала чимось схожим на «Громадське телебачення». Ось один з виступів Сафроненка у програмі:
«Старі люди продовжують працювати у владі тими ж самими методами методами…» (https://www.youtube.com/watch?v=C-dkyAmGdHQ)
Але пан Сафроненко не просто критикує Порошенка за те, що у владі старі люди із старими методами: Бірюков, Деканоїдзе, Гройсман, Яресько, Нищук, Клімпуш-Цинцинадзе.
Новий голова «Нафтогазу» пан Коболєв працює старими методами. Директор «Укрзалізниці» Ворйцех Балчун – теж. Що вже говорити про генералів Ігоря Луньова, Степана Полторака, Сергія Попка – старими методами воюють. За 2 роки у Збройних силах України змінилося сорок(!) генералів, серед нових оличь легендарний «кіборг» Михайло Забродський, Олег Мікац, Ігор Гордійчук, Хусейн Вісханов…
Скринька відкривається просто: пан Микита Сафроненко дуже хоче… правильно, аби у владі були молоді патріотичні люди із західною освітою. Так і сказав у ефірі програми «Час-Time». Питання: чи не себе має на увазі?
Микита Сафроненко – улюбленець не лише Мирослави Гонгадзе, але й… правильно: «Громадського телебачення.
Давайте будемо відверті: пані Савченко, пан Саакашвілі, пан Кутєпов помчали в США не налагоджувати зв’язки з діаспорою. Не тягне десяток молодиків з маргінальної громадської організації, за якими не стоять ні людські, ні матеріальні, ні фінансові ресурси на потужну силу.
Тоді для чого цей променад? Невже лише для того, аби створити враження, що американська діаспора в опозиції до української влади? Цікаво, Хто стоїть за організацією цього всього? Хто сплачував квитки Наді та її сестрі? Сама «героїня» була відверта:
«Я отримала запрошення від української діаспори в Каліфорнії. До того, як стала депутатом, я не була за кордоном – тільки на війні в Іраку і в тюрмі в Росії. Нещодавно я побачила Європу. Тепер сподіваюся побачити США.
Цікаво поспілкуватися з українською діаспорою. Вони мене завжди підтримували. І я хотіла б їм особисто подякувати за це. Цікаво ще почути, як вони там живуть, як вони зберігають українські традиції (http://politicua.com/politika/3098-bazhayuchih-pobachiti-goloduyuchu-savchenko-puskatimut-na-uchtu-u-ssha-za-250-dolarv.html).
Тобто її возили туди в якості туристки. Невже знову використовували? А, може, чутки щодо участі Савченко у новій опозиційній партії, яку має заснувати пан Саакашвілі небезпідставні й це така собі презентація чергових «нових облич в українській політиці», які спиратимуться на спраглих до влади «молодих патріотів з західною освітою»? Може, це спроба пошуку джерел фінансування та політичної підтримки? Так протестанти (керівників яких було аж двоє) у політику принципово не втручаються. І потім: а як же пані Тимошенко? Пройшла любов?
Щоправда, задля справедливості зауважимо, що була і певна користь від того візиту: Асамблея Каліфорнії (аналог української обласної ради) на засіданні за участю Савченко та Саакашвілі прийняв резолюцію на підтримку України. Дуже непогано. Майже як результати візиту Порошенка…
Ну і ще одне: поки «Громадське» та «Голос Америки» розкручували тему «недолугої української влади», яка «діє старими методами» й розповідали що в Україні «нічогонеміняється», лідери Світового конгресу українців у Києві зустрілися з представниками Міністерства інформаційної політики України й підписали меморандум про співпрацю.
«За словами Президента СКУ Евгена Чолія, 20-мільйонна українська діаспора на чолі з цією організацією буде активно сприяти поширенню в світі правди про Україну, тим самим протистояти російській дезінформації. «Ми будемо поширювати інформацію про громадське життя української діаспори, а зокрема про її зусилля на підтримку України» (http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2072663-mininform-spivpracuvatime-zi-svitovim-kongresom-ukrainciv.html).
Такі ось справи, шановні. Інформацію для роздумів надано, ну а висновки робіть самі. Єдине що не вдалося з’ясувати – наша «героїня» з сестрою, пан Саакашвілі та журналіст «Громадського» літали рейсовим літаком чи замовляли чартер? Є певні сподівання, що ні.

Наявність серед гостей званого обіду двох керівників Церкви п’ятидесятників взагалі наштовхує на думку, що організатори покористувалися фінансовими та організаційними можливостями протестантів. І що більша частина «діаспорян» - то представники цієї релігійної громади в США. Ну то таке. Кожен шукає там, де знаходить…

P.S. Вже після публікації статті друзі дали посилання з якого можна судити, що все ж таки справа тут якраз у протестантах та грошах з їхніх благодійних фондів. Так, російського християнского активіста Руслана Гуржія вигнали саме з того благодійного обіду на честь Савченко та Саакашвілі, про який тут писалося. Звісно, Гуржій - "русскомірєц", але він піднімає питання використання пожертв у фонди релігійних общин. За його словами в останній час усі потоки гуманітарної допомоги, яку збирають протестанти Каліфорнії (і не лише українці), спрямовано до України.
Дуже раджу тим, кого цікавлять подробиці цієї брудної історії, прочитати матеріал за посиланням: http://www.slavicsac.com/2016/08/20/savchenko-sacramento-ukraine-relief/
Цікаво, що у той самий час, як Надія Савченко разом з діячами церкви п`ятдесятників сиділа за столиком у готелі Сан-Франциско, сама Юлія Володимирівна Тимошенко виступала на зібранні членів цієї церкви у м. Малин Житомирської області.
Ось пазли й почали складатися. Схоже, "Батьківщина" та наближені до цієї партії поліики намагаються осіблади протестанський релігійний рух в Україні. Зараз, за свідченнями добре поінформованих джерел, протестанти набирають вагу на Донбасі завдяки велетенським потокам гуманітарної допомоги: лише із Слов`янська раз на два дні розходяться колони вантажів у 13 різних напрямках.
Цікаво, що Гуржій стверджує: частина протестанських фондів, отримують гроші від Росіської православної церкви Московського патріархату в Сакраменто (Каліфорнія), через офіцера ГРУ Станіслава Холодкова. Зокрема називається фонд Ukraine Relief.

P.P.S. Така ось аналітика вийшла... Жодних натяків на те, що Савченко брало у полон і працювало з нею якраз не ФСБ, а - ГРУ...

ПАВЛО  ПРАВИЙ

1 комментарий: