Общее·количество·просмотров·страницы

вторник, 20 июня 2017 г.

ІСТОРІЯ - ЦЕ ЗБРОЯ

Історія – це зброя. Не сам історичний процес, але наука. Ті книги з історії, що їх пишуть професори, академіки та цілі батальйони кандидатів історичних наук. А ще є легіони письменників, котрі видають історію препарованою, романтизованою і спрощеною для ужитку пересічного громадянина.


Історія – це зброя. Воднева бомба і поруч не стояла з нею за потужністю. Розумні правителі завжди це розуміли. Тому замовляли «придворним» історикам писати те, що було потрібно. Наполеон, Бісмарк, Сталін, Тетчер, Мао, Франко, той, що каудільйо усіх іспанців…
Історія – це досвід життя народу в його стосунках з іншими націями народами та країнами. Там, в минулому, лежать причини сучасних воєн, приходу до влади окремих особистостей і падіння цілих держав. Масштабно і системно сфальсифікована у ХІХ-ХХ ст. історія середньовічної Русі ІХ-ХІ сторіч відригнулася нам сьогодні у т. ч. війною на Донбасі. Не вірите?
Кажуть: історія – то повія. Це не так. Повії – історики, які інтерпретують історичні факти та процеси. Від них залежить вийдуть з-під пера вояки УПА світлими лицарями, героями, що гинуть за неньку-Україну, а чи кривавими чудиськами з пазурами та іклами. Таке вже життя. У науці це називається мудрим терміном «соціальне замовлення».
Ви не повірите, але навіть «Повість минулих літ» писалася на оте «соціальне замовлення», або якщо відверто – на замовлення князя Ярослава І Володимировича.
І ми вивчаємо зараз у школах історії про те, що Святополк убив Бориса та Гліба, братів своїх. І не вивчаємо, що то їх убив Ярослав. А заразом і ще одного брата – Святослава. І Святополка – теж. А єдиного з братів, що залишився живим, протримав у в’язниці чверть століття. Не кажучи уже про отруєння батька – Володимира Великого.
Усе заради влади. Історію, як відомо, пишуть переможці, тому в ній Святополк, законний спадкоємець великокняжого трону залишився Окаянним братовбивцею, а справжній злодій, що його ненавиділи й боялися сучасники, прозвавши неважливо «Кульгавим» в історії залишився Мудрим.
Або ось Коновалець і Судоплатов. Коновалець не пролив і сотої долі тієї крові, що її пролив головний сталінський кілер і терорист. Жертви терактів Судоплатова лежать у могилах від Мадриду і Гвадалахари до Амстердаму і Львова. Але Судоплатов убив сотні людей заради Добра, а Коновалець убивав виключно через мерзенність душі своєї. Так нас навчали у радянських школах.
Де вихід? Як вивчати історію, не потрапивши у пастку брехні? Вихід один: думати. Шукати відповіді не в одній книзі, а – у десяти, двадцяти, ста. Від різних сторін і з різними акцентами та інтерпретаціями.
Але вивчати історію необхідно. Без знання формули етилового спирту або доказу теореми Піфагора прожити можна. Без знання історії – ні. Не може існувати людина, не спираючись на досвід свого життя: не торкайся розпеченої груби, не сип у чай сіл замість цукру, не хапайся голими руками за електричні дроти…
Відтак, пропоную книги Павла Правого, які не вписуються в офіційну інтерпретацію історії

«Святослав, каган русів. Убитий та оббреханий»
Історія середньовічної Русі така, якою вам її не показували. Без міфів та наклепів на наших пращурів. Від того ким насправді були Рюриковичі до того, де і за що воював Святослав.
120 грн.

«Бандеровцы. Красным по Черному. Ангелы и демоны Великой войны»
Про міфи навколо УПА та ОУН. Міфи як з однієї, так і з іншої сторони. Від історії співпраці з Рейхом і порятунку від нацистів євреїв до убивства тих таки євреїв та т. з. «Волинської різанини».
130 грн.

Якщо є можливість пожертвувати певну суму, аби ми мали можливість подарувати книги бібліотекам, школам і військовим частинам – прошу. Щойно завдяки небайдужим друзям, книги отримав 12-й окремий полк оперативного забезпечення ЗСУ. А до цього – шкільні бібліотеки Красногорівки…

Картка «Приватбанку» 5168 7556 2991 5311
Отримувач – Павло Бондаренко

УВАГА! Важливо!
Перерахувавши кошти по передплаті, або в якості спонсорської допомоги, обов’язково повідомте про себе. П.І.Б., місто, номер телефону та відділення Нової пошти, куди ми маємо переслати книжку з автографом автора, а також бажану кількість примірників на адресу: urtab@ukr.net

Щиро

ПАВЛО  ПРАВИЙ (Бондаренко)

Комментариев нет:

Отправка комментария