Общее·количество·просмотров·страницы

четверг, 27 августа 2015 г.

Ми й вони, або дещо про орків та хоббітів

Оскільки зараз Росію модно порівнювати з Мордором, а Україну – із світлою стороною, дозвольте кілька тез про те чи на тому ми боці знаходимося насправді. Ох, відчуваю, як мене зараз понесуть по байракам...Побачив у Фейсбуці отакий пост (мовою оригіналу): «Пане президент, не надо мелочиться! Давайте посадим на 20 лет Медведчука, - а потом обменяем его на Савченко, Сенцова и ВСЕХ наших пленных… ВАС ПОДДЕРЖИТ ВСЯ УКРАИНА!!!»
Ну й звичайно, велике прохання про репост.
Так от, я про репост цієї моєї репліки просити не буду – хто захоче сам вирішить, чи поділяє він мою думку, а чи приєднується до тих, кому сподобалася ідея автора заклику про посадку Медведчука на 20 років.
Любі мої українці! Останнім часом Росію порівнюють з Мордором. Це так образно: ми й вони. Ми – світла сторона, а вони – це смердюче, чорне, зле, нелюдське. Орки одним словом.
Але ось питання: чим відрізняються світлі сили, образно кажучи, Гондор, Рохан або Хоббітанія (хтось із російських колег порівняв українців якраз з хоббітами) від темного Мордору?
На мій погляд, відповідь проста: на відміну від нинішньої Росії, яка живе за принципами «у кого сила, той і правий», в Україні напевне, вперше з початку відновлення незалежності, намагаються жити по Закону.
І виявилося, що це – важко. Дуже велика зваба взяти й дати в пику якійсь потворі, що славить «ополченців» та Путіна. Дуже хочеться взяти й відібрати все несправедливо нажите в «олігархів» та чиновників. Навіть не «відняти й поділити», як пропонував товариш Шаріков, а – благородно – передати у засіки Батьківщини. Хочеться знести неправедний височенний паркан навколо палацу колишнього міністра.
Це вже було. У 1918 році більшовики саме так і чинили. Які докази? Який суд? З цим буржуєм і так все ясно! В розход!
Найбільший у світі концтабір - ДубравЛаг.
А все починалося з розстрілів тих, "с кем и без суда все ясно"
Вилилося це у найстрашніший терористичний режим всіх часів і народів, який позасудовими методами знищив мільйони ні в чому не винних людей.
Простих рішень не буває, шановні мої українці. Вірніше, вони бувають лише по той бік Орондуїну. А у цивілізованих людей діють цивілізовані методи.
Ось активісти на чолі з представникам однієї дуже революційної влади кидаються зносити паркан навколо маєтку Калєтніка. Революційний порив мас, так би мовити. А міліція той паркан захищала. І клянуть міліціонерів на чому світ стоїть: вісно, міліція – це орки, а ми – воїни світла. На питання: на якій підставі ви то робите, що дає вам право ламати паркан товариші революціонери, не змигнувши оком відповідають: так він же комуніст! І паркан он який – сто відсотків на крадені гроші побудований!
Але озирніться мої видатні революціонери. Озирніться на Євросоюз, до якого ви на словах так прагнете. Чи не бачите ви ошелешені очі тамтешніх людей? Зараз ви для них – такі само орки, як і в Мородорі. Бо у своїх діях нічим від них не відрізняєтеся. «Хто сильніший…»
Штурм орками Хельмової западини (з фільму "Володар перснів")

А це штурм активістами маєтку Калєтніка. Без образ...

У Сполучених Штатах Америки поліція, ФБР, Міністерство фінансів майже 10 років полювали за Аль Капоне. Всім було відомо походження його мільйонів. Всім було відомо, на які гроші куплено його маєтки, автівки та діаманти. Але нікому на думку не спало взяти бульдозер і розтрощити йому палац. Бо в США панує культ Закону. Презумпція невинуватості і повага до приватної власності – це ті наріжні камені, які зробили цю країну найбільшою потугою у світі.
Убивцю, бандита і контрабандиста Аль Капоне ФБР
ловило майже 10 років, так і не спіймавши. Його спіймало
Міністерство фінансів за несплату податків... 
А у нас видатні революціонери, вилізши з «Мерседеса» й поправляючи на грудях нашивку з гілкою укропу, починають розповідати народові про те, що треба розстрілювати й вішати. Без суду й слідства. Ми ж і так знаємо, що «вони» - негідники, правда? У нас товариші революціонери, піднісши над головою червоно-чорний стяг, мов якусь індульгенцію, кидаються «віджимати» з Межигір’я автівки Януковича. А що, нам же для боротьби потрібно! Цікаво, чи відомо товаришам революціонерам під червоно-чорним стягом, що у 1917 році вождь іншого революційного руху, під червоним прапором «віджав» собі особисту машину колишнього імператора Миколи ІІ. І теж «для боротьби».
Лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош
забрав собі авітвку Янукоича-молодшого, так само, як
колись Лєнін забрав собі авто Миколи ІІ. Чи правильною
дорогою йдете, товариші?
Путін і його камарилья – погані. Вони – орки. Бо ні за що посадили за грати Савченко й Сенцова. А нам пропонують, оскільки ми – гарні, посадити за грати Медведчука. Без суду. Просто так. Аби потім зробити благу справу.
І аргумент знайшли «залізобетонний»: а що, їм можна, а нам ні?
Відповідаю: так, їм – можна. Оркам можна розмахувати мечами й жерти людей, бо це їхня природа, на те вони й орки. Але чи будуть хоббіти у відповідь на те їсти орків?
Знаю, зараз підуть коментарі про те, що у нас не судді, а – продажні мішки; що у нас не міліція, а – мусора. Що у нас влада корумпована, тому доводиться самим, як вміємо…
Це – виправдання. Виправдання власної безсилості й схильності до простих рішень. Бо влада – це продовження нас самих.
«Кожен народ має ту владу, на яку заслуговує» - чи відомо вам звідки цей крилатий вислів пішов?
Так написав граф Жозеф де Местр, посланець королівства Сардинія при російському дворі 27 серпня 1811 року з приводу нових законів, що їх встановив уряд царя Олександра І. Сенс виразу: якщо уряд аморальний, поганий, неефективний, то винен в тому сам народ.
Але ось в чому небезпека. Якраз зараз уряд почав проводити реформи. Виявилося, що це дуже важкий процес. Все йде тяжче й набагато повільніше, ніж нам би хотілося, із шаленим спротивом як власних негідників, так і агентури з Мордору.
Агентура та в тому числі намагається збити нас саме на шлях беззаконня, змусити стати на манівці сумнівного принципу «революційної доцільності». Адже там, по ту сторону стіни добре відомо: якщо ми підемо шляхом, який нам нав’язують – ми станемо для всього світу окраїною Мордору.
Знаєте хто такі орки? Знаєте звідки вони з’явилися? Вони походять від найсвітліших створінь Середзем`я. Колись, до того як потрапити на темний бік, вони були  ельфами…
Отож, не сходьте з широкої дороги, друзі. Зло, воно, як відомо – дуже підступне. Воно діє нишком і непомітно. Не встигнеш озирнутися і ти вже по ой бік Орондуїну…

З великим хоббітанським привітом,

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Комментариев нет:

Отправка комментария